Tour de France 2024. Která kola vyhrávají?

Výjimečný 111. ročník Tour de France je za námi. Šampionem se dle očekávání stal nadaný Slovinec Tadej Pogačar, který zvítězil také v letech 2020 a 2021. Jaká kola a jaké vybavení používají jeho vyzyvatelé?

Letošní Tour de France byla v mnohém výjimečná. Závodníci poprvé v historii startovali na území Itálie; od roku 1904 končila trať tradičně v Paříži, tento rok ale sportovci projeli cílovou páskou v Monaku; po 35 letech končil závod časovkou a jeho vítěz – Tadej Pogačar – zvítězil v jedné sezoně na Tour i na Giru, což naposledy zvládl v roce 1998 Marco Pantani.

Jaké cyklistické vybavení umožňuje podávat ty nejlepší výkony, je lehké, spolehlivé a profesionální cyklisty doveze vždy bezpečně do cíle? Pojďme se společně podívat, jaká kola a jaké vybavení z distribuce Schindler používají vrcholoví sportovci na Tour de France.

Na jakých kolech a s jakým vybavením se jezdí na Tour de France?

Nejen dokonalý trénink, přísná životospráva, odhodlání a oddanost dělají vítěze. Neméně podstatné je také kvalitní sportovní vybavení. A v cyklistice to platí dvojnásob. Na čem jezdí a jaké doplňky používají profesionální cyklisté na Tour de France? A proč se o to zajímat? Tour pravděpodobně nevyhrajete, ale ten pocit z dokonalé jízdy můžete zažít i vy – nasedněte na stejné kolo, jako vítězové.

Snapinsta.app_451412143_875231984640027_456081194674814239_n_1080

Na legendárních silničních raketách LOOK jezdí tým Cofidis, který s ikonickou značkou nedávno podepsal smlouvu. LOOK se na nejprestižnější závody vrátil teprve loni, ale o to to byl návrat triumfálnější. Na Tour de France 2023 vybojoval řadu etapových vítězství a model 795 Blade 2 RS plnil noviny titulkami, které hlásaly, že “Francie na Tour povstala z popela”. Letos se na něm závodníci na Tour de France 2024 z týmu Cofigis sedmkrát umístili v TOP10.

Snapinsta.app_449320919_466624549246476_3452684387788506528_n_1080

Nejen kola, ale zejména pedály LOOK patří do výbavy profíků. Letos do modelu Keo Blade Ceramic Ti šlápl například tým Intermarché-Wanty v čele s Biniamem Girmay, který zvítězil v bodovací soutěži a oblékl zelený dres.

Snapinsta.app_449860975_380845061250511_4520750257942432811_n_1080   Snapinsta.app_450347141_448706338045796_5028268218686177594_n_1080

Dokonalé silniční helmy pro nás i pro profesionály představují modely Ibex 3.0 a Furion 2.0 korejského výrobce HJC. Ty vozí tým Total Energies, jehož závodníci tento rok získali na Tour de France čtyři umístění v TOP10, z toho získal druhé místo v 18. etapě Matteo Vercher a první místo v deváté etapě Anthony Turgis.

Snapinsta.app_451796172_463021556521046_548383299974829068_n_1080

S pověstným německým výrobcem pumpiček, tlakoměrů, blatníků a cyklodoplňků SKS Germany spolupracuje belgický tým Alpecin-Deceuninck, jehož jezdci si vedli také perfektně – z celkem 7. míst na Tour de France v TOP10 obsadil Jasper Philipsen v 10., 13. a 16. etapě první a v 5. a 8. etapě druhé místo.

Snapinsta.app_450384787_2627485197433402_5005556694595348811_n_1080

Nesmíme také zapomenout na značky Continental, která je hlavním partnerem Tour de France, a jehož pláště Grand Prix 5000 jsou častou položkou ve výbavě profesionálů, a na legendární značku cyklistických dresů Santini, která už tři roky dodává největšímu svátku silniční cyklistiky dresy. O jejich kvalitě vypovídá také partnerství Santini s UCI, které trvá od roku 1988.

Snapinsta.app_451872229_18448535869039255_5050940380625870717_n_1080

I letos tak oblékli vítězové jednotlivých soutěží dres legendární italské značky, a sice bílý dres pro nejlepšího mladíka do 25 získal Remco Evenepoel z týmu Soudal Quick-Step, zelený dres pro nejlepšího závodníka v bodovací soutěži (sprintera) si vysloužil Biniam Girmay z týmu Intermarché-Wanty, puntíkatý dres lídra vrchařské soutěže přetáhl přes hlavu Richard Carapaz jezdící za tým EF Education - Easypost a žlutý dres vítěze vybojoval Tadej Pogačar z týmu UAE Team Emirates.